Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğitimde müzelerden yararlanmayı amaçlayan sitemiz ilköğretim ders programı kapsamında yer alan konuların ve öğrenme alanlarının müzelerden yararlanılarak öğrencilere kavratılmasını hedeflemiştir.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ÖĞRETMEN' E ÖNERİLER

YazarMesaj
TeKiN
Kurucu
Kurucu
TeKiN

ÖĞRETMEN' E ÖNERİLER Empty
MesajKonu: ÖĞRETMEN' E ÖNERİLER   ÖĞRETMEN' E ÖNERİLER Icon_minitimeC.tesi Haz. 20, 2009 6:27 pm

• Müze gezisi için gerekli izinleri alın. (Veliden izin, okul müdüründen izin, İl milli eğitim müdürlüğünden izin, müzeden izin.) Dilekçe örnekleri için dilekçe örnekleri bölümüne bakınız

• Öğrencilerinize müzede nasıl davranmaları gerektiğini öğretin.

• Öğretmenlerin gidilecek müze hakkında bilgilerinin olması şarttır. Öğrencilerinizle müze gezisi yapmadan önce müzeye gidiniz, konunuzla ilgili galeri turunuzu belirleyiniz.

• Müzede ihtiyaç duyabileceğiniz mekânların yerini (Örneğin, tuvalet) önceden öğrenin.

• Öğrencilerinizi müze gezisine hazırlamak için gidilecek müzedeki nesnelerle ilgili etkinlikler yaptırın. Sınıfta öğrencilerinizi üzerinde çalışacağınız temayla ilgili bilgilendirebilir, bu bilgileri okulda uygulayacağınız etkinliklerle pekiştirebilirsiniz.

• Okul öncesi dönemde drama, öğrenmenin en uygun aracı olduğu için müze gezisi esnasında dramadan da yararlanın.

• Seçilen tema ve dönemle ilgili olabildiği kadar çok resim, fotoğraf, çizim vb. görsel malzemeyi öğrencilerinize sunun.

• Öğrencileriniz için okulunuzun adı ile öğrenci ad soyadının yazılı olduğu yaka kartları hazırlayın.

• Aynı gün içinde konunuzun dışında başka galerilere gezi planlamayın.

• Programa başlamadan önce, ihtiyaç molası verin.

• Müze gezisi sırasında çocukların tuvalet ve yemek ihtiyaçları için 20 dakikalık serbest zaman verin.

• Öğrencilerinizin kullanılan mekânların temizliğine özen göstermesine dikkat edin.

• Müze gezisi sonrası servislere binmeden önce tüm öğrencilerinizin sizinle birlikte olduklarından emin olun.

• Öğrencilerinizle birlikte tartışarak müze gezisini değerlendirin.

• Gezi sonrasında etkinliklerle kazanılan bilgi ve deneyimleri pekiştirebilirsiniz.

OKUL YÖNETİMİNDEN İZİN İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

………………………………….İlköğretim Okulu Müdürlüğüne,

Okulunuz ……………… sınıfı öğretmeni olarak …………….tarihinde……………......saatleri arasında İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ne gezi düzenlemek istiyorum.
Gerekli belgeler ektedir.
Gereğini saygılarımla arz ederim.

İmza
Öğretmen Ad, Soyadı

VELİLERDEN İZİN İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Sayın Veli,
………………………………………..İlköğretim Okulu öğretmeni olarak……………........ tarihinde ……………………saatleri arasında İstanbul Arkeoloji Müzelerine gezi düzenlenecektir. Aşağıdaki izin belgesini doldurarak sınıf öğretmenine ……………….
Tarihine kadar ulaştırmanızı rica ederim.

İmza

Adı, soyadı

……………………

……………………………………….İlköğretim Müdürlüğüne,
Okulunuzun…………………..tarihinde ………………..saatleri arasında İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ne yapılacak geziye …………sınıfı ………..no’lu öğrencisi kızım/oğlum
…………………………………………’nın katılmasına izin veriyorum.
Saygılarımla,

İmza
Adı, soyadı

Sayın Veli,
………………………………………..İlköğretim Okulu öğretmeni olarak……………........ tarihinde ……………………saatleri arasında İstanbul Arkeoloji Müzelerine yapılacak gezide öğrencilerin güvenliği ve disiplini için yardımcı olabilecek velilerin bizimle irtibata geçmeleri rica olunur.
Saygılarımla,

İmza

Adı, soyadı

MİLLİ EĞİTİMDEN İZİN İÇİN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

……………………

………………………………….İl Milli Eğitim Müdürlüğüne,

………………………….İlköğretim Okulu olarak ………………….tarihinde…………….
saatleri arasında İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ne gezi düzenlemek istiyoruz.
Gerekli belgeler ektedir.
Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

İmza
Müdür Ad, Soyad

İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ İÇİN BAŞVURU FORMU

Okul yönetimi, faks ile müzeye gidileceğini bildirir açıklayıcı dilekçeyi gönderir.

(Faks no: 0212 527 43 00)

Dilekçede gezi tarih ve saati, kaç öğrenci ve öğretmen, veli sayısı bildirilir.

ÖĞRETMEN' E ÖNERİLER
1 sayfadaki 1 sayfası